Projektowanie komfortowej łazienki

Każde pomieszczenie w miejscu w którym mieszkamy powinno sprawiać, że czujemy się tam dobrze. Bez znaczenia jest to, czy chodzi o wypełniony bibelotami salon, niewielką kuchnię, czy pokój przeznaczony jedynie do oglądania filmów. To, czy faktycznie będziemy się czuć tam komfortowo zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób miejsce zostało zaaranżowane.

 

W wielu przypadkach najbardziej niedocenianym, jak również pomijanym pomieszczeniem jest łazienka, która zostaje wyposażona w minimalnym stopniu, a sam design tego pomieszczenia opiera się na jasnych, tzw. „łazienkowych” kolorach. Projektowanie łazienek jest tak samo kreatywnym zajęciem, jak projektowanie pozostałych pomieszczeń w domu, a czasem nawet jeszcze bardziej, ponieważ jego ograniczeniem może być powierzchnia pomieszczenia. Zawarcie wszystkich niezbędnych elementów w niewielkim pomieszczeniu najczęściej łączy się z minimalistycznymi założeniami, tak aby przy zachowaniu ciekawego designu, zachować również pełną funkcjonalność.

Metamorfoza łazienki

Metamorfoza łazienki może dotyczyć zarówno jej całości, jak i poszczególnych elementów. Wprowadzenie żywej, niestandardowej kolorystyki może mieć ogromny wpływ nie tylko na sam efekt wizualny, ale również wrażenie większej lub mniejszej przestrzeni. Odpowiednio dobrane oświetlenie również może być kluczowym elementem zmiany designu nawet w najmniejszych pomieszczeniach. Zmiana wyglądu łazienki jest często dużym wyzwaniem, uzależnionym również od rozwiązania kwestii sanitarnych w pomieszczeniu, więc przygotowanie projektu rozpoczyna się od dokładnej analizy łazienki oraz wykreowania wspólnej wizji z jej właścicielami.

 

Dobór dodatków, wcześniej wspomnianej kolorystyki oraz całego wyposażenia będzie w znacznym stopniu zależał od takich czynników, jak: układ pomieszczenia,  jego wymiary, ułożenie sanitariatów czy też możliwości zmiany zasugerowane właścicielom ( czy np. wanna może zostać zamieniona na prysznic). Jako projektanci wnętrz niejednokrotnie przeprowadzaliśmy metamorfozy, które zmieniały pospolitą łazienkę w prawdziwie ekskluzywne pomieszczenie, które tym samym nie odstępowało od reszty domu lub mieszkania. Metamorfoza łazienki to najczęściej inwestycja w spójną, harmonijną całość życiowej przestrzeni.

Jesteś zainteresowany indywidualnym projektem łazienki? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy lub zadzwoń (+48) 604-214-314.

metamorfoza łazienki metamorfoza łazienki _ 2 projektowanie łazienek projektowanie łazienek _ 2