Poduszki dekoracyjne – nowy wystrój w mgnieniu oka

W jaki sposób odmienić swoje mieszkanie prosto, szybko i za niewielką kwotę? Świetnym sposobem na taką metamorfozę są poduszki dekoracyjne.

poduszki dekoracyjne aranżacje i zdjęcia

Czasem mamy potrzebę coś zmienić, ale nasze mieszkanie niekoniecznie wymaga remontu. A i kiedy po prostu niewiele możemy zrobić, na przykład w czterech kątach wynajmowanych razem z wyposażeniem. Na szczęście zawsze do dyspozycji są dodatki do domu, które pomogą nadać przestrzeni indywidualny charakter albo odświeżyć i urozmaicić jej styl.

Poduszki ozdobne – sposób na odświeżoną aranżację wnętrza

Wśród wielu dodatków świetnym sposobem na szybkie odświeżenie wystroju są poduszki ozdobne. Jedna to cena nawet od kilku złotych. A efekt – czasem im odważniej wybierzemy, tym bardziej będzie zauważalny. Tak naprawdę nie zmienimy niczego znacząco, ale za sprawą paru dodatków możemy całkowicie zmienić wygląd salonu, sypialni czy kawalerki-studia. Poduszki dekoracyjne ułożone starannie, bądź przeciwnie, czy i pozornie niedbale rzucone, mogą okazać się tym, co doda charakteru bezosobowej aranżacji i postawi kropkę nad i w przypadku wystroju zrobionego z pomysłem, w którym jednak czegoś brakuje, aby stał się bardziej domowy, przytulny.

Sposób na bardziej wyrazisty wystrój wnętrza

Bardzo istotne dla komfortu w miejscu, gdzie mieszkamy i odpoczywamy, jest to, aby wystrój wnętrza do nas pasował. Ozdobne poduszki na kanapę pozwalają oddać nasz gust, charakter i podejście do swojego mieszkania. W kilka chwil wprowadzisz do niego kolorowy, energetyczny i artystyczny nieład, dodasz elegancji, a nawet podkreślisz swoje zainteresowania. Modne poduszki dekoracyjne i poszewki pozwolą pozostać w zgodzie z trendami i zastosować najnowsze czy najpopularniejsze motywy bez zmiany tapety lub obić. Poduszkami można ożywić utrzymany w neutralnych barwach kącik wypoczynkowy albo przeciwnie – stonować np. czerwoną sofę czarnymi lub szarymi poduszkami, wzorzyste obicie gładkim materiałem, surową, geometryczną formę złagodzić fakturami i wzorami.

Łącz ze sobą dodatki do domu

Dekoracyjne poduszki mogą stworzyć pasujący zestaw z zasłonami, obrusem, a nawet elementami takimi jak osłony doniczek czy oprawy lamp. Zestawiaj ze sobą dodatki do domu na różne sposoby: szukaj podobnych motywów (np. owoców, zwierząt, roślin, geometrycznych deseni), dobieraj kolory z tej samej palety lub korespondujące ze sobą, łącz różne wyraziste struktury (plecionki, grube płótno, pikowania, aksamity, metaliczny połysk). Czasem warto postawić na prostotę i ograniczoną liczbę wariantów, a czasem stworzyć feerię kolorów i deseni. Wszystko zależy od tego, jaki efekt we wnętrzu chcemy są pomocą dodatków osiągnąć.